محل تبلیغات شما
نام کتاب: انسان، کیهان و تکامل
نویسنده: مجید آذرشاهی
نشر: انتشارات بهنود                 چاپ اول  1396

فصل پنجم: ناشناخته ها

ص 136 : پیش‌تر بررسینمودیم و دیدیم که احتمال بازدید موجودات هوشمند فضایی از کره زمین، طبق حساب احتمالاتبسیار زیاد است و امکان اینکه اثراتی از آنها در سیاره ما وجود داشته باشد محتمل، امااینکه پیدایش انسان، تمدن بشری، ادیان، علوم، اختراعات و . و همه موجودیتمان را بهآنها نسبت بدهیم با توجه به در نظر گرفتن چندین دلیل کمی سقیل و بعید به نظر می‌رسد.

ص 137 : معتقدان بهفلسفه ماتریالیستی: میلیون‌ها سال قبل از پیدایش هر گونه موجود زنده‌ای، زمین و اجرامکیهانی وجود داشته‌اند و این خود نشان می‌دهد که طبیعت عینی است و مستقل از انسان وشعور او است.

ص 138 : در مقابلماتریالیستها (ماده گرایان) که باور و افکارشان بر مبنای قوانین فیزیک پایه گذاریشده، ایده آلیست ها قرار دارند که باور و افکارشان بر مبنای متا فیزیک استوار است.متا فیزیک شاخه ای از فلسفه است که به پژوهش در باره چیستی و کنه وجود، زندگی وجهان به عنوان یک کل می پردازد. برخی از فلاسفه متافیزیک را ریشه فلسفه میدانند.

ص 141 : لودویگفویر باخ (72- 40 میلادی) او عنوان کرده که خدا و دیگر باورهای دینی، اختراعاتانسانی هستند که برای پر کردن پاسخ انواع سؤال ها، نیازها و خواسته های روانشناختی و احساسی ساخته شده اند.

ص 143 : در اوایلقرن بیست و یکم جنبشی به نام بی خدایی نو شکل گرفت که در آن نویسندگان بی خدا ازاین دیدگاه حمایت می کنندکه دین نبایستی که صرفاً تحمل شود بلکه باید با آن مقابلهشود، مورد انتقاد قرار گیرد و هر جا که آثارش نفوذ کرد بایستی با استدلال منطقیافشا شود.

ص 146 :ماتریالیست ها نیز لاجرم به وجود روح اعتقاد دارند ولی آنرا حاصل فعل و انفعالاتشیمیایی انجام شده در موجودات زنده از یک آمیب تک سلولی تا مغز حیوانات و در نوعپیشرفته آن یعنی مغز انسان می دانند.

ص 151 : مسئلهمهم این است که روح حقیقت مستقل است یا نتیجه فعل و انفعالات مغز؟

با توجه بهپیشرفتهای نسبی پزشکی و عمل های جراحی فراوان، مخصوصاً جراحی های قلبی و مغزی،تعداد افرادی که برای مدتی می میرند و دوباره به زندگی برمی گردند و گزارش اینبیماران از وقایع لحظاتی که در حالت مرگ به سر برده اند زیاد شده. این حقیقت قابلتوجه به نام NDE یا تجربه نزدیک به مرگ» نامگذاری شده.

ص 155 : پس ازچندین دهه بررسی و تحقیق، پژوهشگران برجسته در زمینه NDEمتقاعد شده اند که افرادی که حالت نزدیک به مرگ را تجربه کرده اند، واقعاً به بُعددیگری از واقعیت سفر می کنند.

ص 160 : تمامآنچه در این فصل و حتی در سرتاسر این کتاب نوشته شده تلاشی است نه برای شناخت خود،بلکه برای یافتن خود است! یعنی بالاخره منِ انسان کیستم؟ من، حاصل تکامل میمون  هستم؟ یا من ساخته موجوداتهوشمند فرا زمینی هستم؟ و یا اینکه من حاصل خلقت خداوند هستم؟

در جایی خواندم که... (14)

6 در زندگی فهمیده ام که

(هدیه شماره هفتاد و پنج) از قران

ص ,  ,وجود ,حاصل ,انسان ,موجودات ,    ,توجه به ,شده اند ,نزدیک به ,متا فیزیک

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

My Memento ♥ خرید پشه بند و آفتاب گیر خودرو پراید پژه پیکان سمند تیبا رانا 2020 Scott's blog brocborntalen مطالب اینترنتی Sheila's life Albert's info فروشگاه های اینترنتی جنگل،زیباترین جلوه طبیعت (حفظ و نگهداری آن وظیفه همگانی است) پرتال معرفی پایگاه های اطلاعاتی